Західний  кукурудзяний жук

     Одним  із  небезпечних карантинних  шкідників,   що  стрімко  заселив  значну територію Європи і  склав  суттєву   небезпеку  кукурудзяному   господарству  України,  є західний кукурудзяний жук.

       Батьківщиною ЗКЖ  є  Центральна і Північна  Америка.  Вперше в Європі цей  шкідник  був  виявлений у  червні  1992 р.  в  районі  Сурчина неподалік Белградського міжнародного аеропорту.  За  досить  короткий проміжок часу він поширився  на  території 14 країн Європи: Угорщині, Італії, Словаччині,  Чехії, Словенії, Англії, Франції, Румунії,  Голландії і т.і.    В Україні ЗКЖ   виявили 15 серпня 2001 року  в Закарпатській області,  у  прикордонній смузі  з Румуніею  та Угорщиною.  Жук  швидко  розповсюджуеться.

   У  Львівській  обл.. імаго ЗКЖ  вперше  виявлено у  2005 році  на  присадибних  ділянках в  феромонних  пастках  в 3-х кілометровій зоні  Хирівського ППКР Старосамбірського району,  а також  по трасі,  яка зєднює  Львівську  та  Закарпатську області   в районі Борині.   У  2006 році було  проведено моніторинг  по західному  кукурудзяному жуку  за  допомогою  феромонових  пасток, в результаті чого  його  було  виявлено в 11 районах  Львівської  обл.  У 2020 році  імаго ЗКЖ виявлено  практично  у кожному районі  області.

     На  тариторії Старо- Самбірського району  силами Державної  інспекції з карантину  рослин по Львівській обл. на  протязі 2006-2014 років  за   допомогою  феромонових пасток,  візуального обстеження,  та  методом  розкопок  на  глибині 15-20 см  на  виявленя личинок,  ЗКЖ виявлено практично  на  усіх  ділянках на яких  проводилось обстеження,  а саме: 

     с. Бачина-  65га,  с. Бусовисько-5га, с. Дешичі-5га,  с.Пиняни-10га, с.Зоротовичі-5га, с.Нове Місто-20га, с.Надиби-10га, с.Лопцшанка-5га,  с.Сусідовичі-20га,  с.Стар’ява-5га.  с.Спас-10 га, с.Страшевичі-5га, с.Терло-155га, м.Хирів-5га, с.Чижки-20га, с.Ясениця Замкова-10га, а в 2020 р. ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області було виявлено в ТзОВ "Агро-Оптіма", - с. Дешичі – 50,0 га. на посівах кукурудзи.

   Імаго ЗКЖ завдовжки  до 5-6 мм. З переважно  блідим жовтувато-чорним забарвленням  тіла.  На  надкрилах  є  продовжні  смуги  з  чорних  крапок.  Жуки  живляться пилком, пасмами  та  вершинами  качанів. При значному  скупченні знищують  і  молоде  зерно качанів. Білувато-поздовжні смуги на листках  вказують  на  їх пошкодженість імаго.

    Значної  шкоди кукурудзі завдає  личинка. Личинки  відроджуються з зимуючого яйця з другої половини  травня  до серпня. Живляться  личинки протягом 30 днів кореневими волосками та тканинами коренів рослини  що  призводить  до  вилягання кукурудзи  у вигляді «гусячої  шиї». При  сильному  пошкодженні рослина гине,  а при  незначному  пошкодженні призупиняється  ріст  та розвиток рослини.

    Державною  інспекцією  з  карантину  рослин по Львівській обл..спеціально  розроблено «Заходи по  виявленню,  локалізації,  та ліквідації  на  території  області  кукурудзяного жука» які  спрямовані  на  створення  самцевого вакууму  в  карантинній  зоні  при допомозі феромонових  пасток, а також використання  засобів  захисту  рослин  на  що  необхідно закладати  кошти в  місцевих  бюджетах, та  дотримання  карантинних правил в карантинних  зонах.

   Більш  детальну  інформацію  можна одержати в ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області за адресою  м. Львів, вул. Замарстинівська,49, тел. 252-02-08,

а  також  м.Старий Самбір  вул.Дрогобицька, 3, тел. 23-0-85

 

                                                                            Василь Павельчак

                                                                            Головний спеціаліст-державний

     фітосанітарний інспектор 

                                                                            у  Львівській області.                      

 

 

 Оголошення

 про порядок та умови проведення конкурсу на виконання заходів Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 рік

Право на фінансову підтримку мають сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми або фізичні особи - підприємці, а також сімейні фермерські господарства, сільськогосподарські кооперативи, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції та/або розведення, вирощування риби та її переробка на власних чи орендованих потужностях, а також здійснення операцій з їх постачання.

 

Заявки, які подаються до  Фонду індивідуального житлового будівництва на селі Львівської облдержадміністрації

адреса: м. Львів, вул. Пекарська, 95;

тел.: 225-65-08, 225-65-07, 255-05-70

І. Фінансова підтримка на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів

Підтримка надається у вигляді кредиту переможцям конкурсу бізнес-планів із здійснення діяльності в агропромисловому комплексі у розмірі до 700 тис. грн терміном до 5 років з відстроченням повернення основної суми зобов’язання до одного року.

Обсяг фінансування

9 000,0 тис. грн

Заявки, які подаються до  Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації

адреса: м. Львів, просп. В.Чорновола, 57 (каб. № 126);

тел.255-50-62

І. Фінансова підтримка шляхом компенсації відсотків за кредитами та за комісію супроводження договорів фінансового лізингу.

 

Фінансова підтримка на часткове відшкодування відсотків за користування кредитами та відсотків (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу надається в розмірі 1,5 облікової ставки НБУ, що діє на дату нарахування відсотків, але не більше ставки, передбаченої угодою.

Максимальна сума фінансової підтримки протягом бюджетного року 200,0 тис. грн для юридичних осіб та 100,0 тис. грн для фізичних осіб-підприємців.

Обсяг фінансування

2 700,0 тис. грн

ІІ. Фінансова підтримка сімейних фермерських господарств (без набуття статусу юридичної особи), у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів, поголів’я великої рогатої худоби

Фінансова підтримка надається за придбані в поточному році основні засоби (техніку чи обладнання), які не були у використанні, в розмірі до 70% їх вартості, але не більше ніж 50 тис. грн одному сімейному фермерському господарству.

Обсяг фінансування

1 560,0 тис. грн

ІІІ. Фінансова підтримка сільськогосподарських кооперативів у вигляді часткового відшкодування вартості придбаних основних засобів

Кошти надаються сільськогосподарським кооперативам за придбані основні засоби, які не були у використанні, у розмірі до 70% їх вартості, але не більше ніж 200 тис. грн одному кооперативу.

Обсяг фінансування  

1 200,0 тис. грн

ІV. Фінансова підтримка вирощування нішевих культур (жито, гречка) у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного високорепродукційного насіння вітчизняного виробництва

Фінансова підтримка надається на відшкодування вартості придбаного та висіяного в поточному році насіння вітчизняного виробництва жита і гречки не нижче першої репродукції або першого покоління гібриду в розмірі 50% вартості насіння, але не більше ніж 30,0 тис. грн одному суб’єктові господарювання.

Обсяг фінансування

200,0 тис. грн

V. Фінансова підтримка ягідництва у вигляді часткового відшкодування витрат за придбані для вирощування ягідної продукції мікробіологічні засоби захисту та живлення ягідних насаджень

 

Фінансова підтримка надається суб’єктам господарювання на відшкодування витрат, здійснених у поточному році, пов’язаних з використанням мікробіологічних засобів захисту та живлення ягідних насаджень у розмірі 50% їхньої вартості, але не більше ніж 2,0 тис. грн на один га ягідників та 50,0 тис. грн одному суб’єктові господарювання на рік.

Обсяг фінансування

500,0 тис. грн

VI. Фінансова підтримка фермерських господарств, засновниками яких є учасники АТО (ООС), у вигляді бюджетної субсидії на одиницю сільськогосподарських угідь

Фінансова підтримка надається у вигляді бюджетної субсидії з розрахунку 5000 грн на 1 гектар сільськогосподарських угідь, що знаходяться у власності засновника, який є учасником АТО (ООС), та використовується для ведення господарської діяльності, але не більше ніж 10,0 тис. грн одному суб’єктові господарювання.

Обсяг фінансування

100,0 тис. грн

VIІ. Фінансова підтримка суб'єктів господарювання у сфері органічного виробництва у вигляді бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь

Фінансова підтримка суб'єктів господарювання у сфері органічного виробництва надається у вигляді бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь з розрахунку 1000 грн на 1 гектар, але не більше ніж 50,0 тис. грн одному суб’єктові господарювання.

Обсяг фінансування

300,0 тис. грн

VІІІ. Фінансова підтримка суб'єктів господарювання у сфері органічного виробництва у вигляді відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва

Фінансова підтримка надається у вигляді відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва в розмірі фактичних витрат на сертифікацію, але не більше ніж 20,0 тис. грн одному суб’єктові господарювання.

Обсяг фінансування

200,0 тис. грн

ІX. Субвенція органам місцевого самоврядування на заходи з поліпшення громадських пасовищ

 

Умовою для одержання фінансування є прийняття рішення органу місцевого самоврядування про створення громадських пасовищ, проєкту землеустрою земельної ділянки комунальної форми власності та її реєстрація, наявність проектно-кошторисної дукументації.

Обсяг фінансування

3 328,0 тис. грн

Термін подачі документів

З наступного дня після оприлюдення оголошення і до 01.12.2021 року

 

Форми заявок та перелік документів, які подаються для участі в Комплексній програмі визначені наказом директора департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації від 15.04.2021              №20-17/01-08/21 та розміщенні на офіційному веб-сайті Львівської обласної державної адміністрації – www.loda.gov.ua  (сторінка Департаменту в рубриці «Програми»).

 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису