Самбірська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує
До уваги ФОПів – платників єдиного податку першої, другої та четвертої групи!
Самбірська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої, другої та четвертої групи є платниками військового збору.
Платники військового збору:
Повинні сплачувати авансовий внесок до 20 числа кожного місяця;
Можуть сплатити авансом за весь квартал чи рік, але не більше як до кінця поточного звітного року;
Відображають нараховані суми (включаючи щомісячні авансові внески військового збору) у податковій декларації платника єдиного податку.
Нарахування авансових внесків здійснюють контролюючі органи.
Платники єдиного податку першої та другої груп подають податкову декларацію раз на рік у встановлений строк.
Податкова декларація подається за квартальний податковий період, якщо платники єдиного податку першої та другої груп:
протягом року перевищили встановлений обсяг доходу;
вирішили перейти на ставки податку для другої або третьої груп;
відмовилися від спрощеної системи оподаткування.
Платники єдиного податку четвертої групи подають податкову декларацію на поточний рік не пізніше 20 лютого поточного року.
Для ФОПів – платників єдиного податку першої, другої та четвертої групи, ставка військового збору становить 10% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року, з розрахунку на календарний місяць (у 2025 році розмір щомісячного авансового внеску – 800 грн).
Контакти гарячих ліній ГУ ДПС у Львівській області: https://lv.tax.gov.ua/kontakti//
Комунікаційна платформа: lv.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук https://www.facebook.com/tax.lviv
До уваги платників ПДВ! Працює консультаційний центр для платників ПДВ з питань роботи Системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків
В Головному управлінні ДПС у Львівській області працює консультаційний центр з питань роботи Системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР) для оперативного та якісного надання інформаційної та консультаційної підтримки платникам ПДВ.
Якщо у вас виникли питання щодо реєстрації/відмови в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, врахування/неврахування таблиць даних платника податку, відповідності/невідповідності критеріям ризиковості платника податку чи інші питання, що стосуються роботи СМКОР, звертайтеся до консультаційного центру Головного управління ДПС у Львівській області:
· «Відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості»: (032) 297-32-34, 297-34-11;
· «Прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН для юридичних осіб»: (032) 297-31-16, 297-33-16;
· «Врахування/неврахування таблиці даних платника податку»: (032) 297-32-01; (098) 58-99-050.
Офіційна електронна пошта управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Львівській області: lv.risk@tax.gov.ua
Адреса консультаційного центру: м. Львів, вул. Стрийська, 35.
Звертаємо увагу платників податків Львівщини, що консультації можна отримати без попереднього запису, за умови наявності документів, що посвідчують особу або довіреності на представництво інтересів суб’єкта господарювання.
Консультаційний центр для платників ПДВ працює з понеділка по п’ятницю з 08:30 до 12:30 та з 13:00 до 17:00.
Під час повітряної тривоги обслуговування платників податків не здійснюється. Дякуємо за розуміння!
ЄСВ – 2025: що змінилося для підприємців?
З 1 січня 2025 року в Україні змінилися правила сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Відповідні зміни передбачені Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» та застосовуються виключно до звітного (податкового) періоду – 2025 рік.
Що змінилося?
- Збільшено максимальну базу нарахування ЄСВ
Вона становитиме 20 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом.
- Зупинено норму щодо звільнення від сплати ЄСВ для деяких категорій платників:
Фізичних осіб – підприємців;
Осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю;
Членів фермерських господарств, якщо вони не застраховані на інших підставах.
Вищевказані платники податків за 2025 рік мають сплатити ЄСВ за себе на загальних підставах.
Скільки необхідно сплатити?
ЄСВ залишиться на рівні 22 % від мінімальної зарплати.
Наприклад:
- 1760 грн на місяць (22 % від 8000 грн – розмір мінімальної зарплати);
- 5280 грн за квартал.
Слідкуйте за новинами! Будьте в курсі податкових змін!
Довідково:
Абзацом тридцять другим пункту 3 Прикінцевих положень Закону про Державний бюджет України встановлено, що на 2025 рік зупиняється дія пункту 4 частини першої статті 1 в частині розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та пункту 919 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Комунікаційна податкова платформа – ефективний формат взаємодії з бізнесом та громадськістю
Самбірська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області звертає увагу, що задля якісної та оперативної комунікації з бізнес-спільнотою і громадськістю у Львівській області працює Комунікаційна податкова платформа.
Звернення від представників бізнесу та громадськості приймаються на електронну скриньку lv.ikc@tax.gov.ua .
Ця платформа активізує співпрацю державного органу з платниками. Такий формат спілкування органів ДПС та бізнес-асоціацій є ефективним способом оперативного розгляду проблемних питань платників податків.
Звертаємо увагу, що в Головному управлінні ДПС у Львівській області для надання консультацій платникам податків з питань оподаткування, зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, застосування РРО/ПРРО, погашення податкового боргу тощо працюють телефони «гарячих ліній». Детальніше за посиланням https://lv.tax.gov.ua/kontakti//
Крім цього, працює консультаційний центр з питань роботи Системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР) для оперативного та якісного надання інформаційної та консультаційної підтримки платникам ПДВ. Офіційна електронна пошта управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Львівській області: lv.risk@tax.gov.ua . Детальніше за посиланням https://lv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/868263.html .
Контакти гарячих ліній ГУ ДПС у Львівській області: https://lv.tax.gov.ua/kontakti//
Комунікаційна платформа: lv.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук https://www.facebook.com/tax.lviv
Податківці Львівщини нагадали платникам про види ризиків, яких слід уникати
Самбірська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області звертає увагу платників.
Триває реалізація Експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі України
Серед основних новацій Експериментального проекту - розподіл всіх податкових ризиків за основними видами.
Види ризиків:
ризик реєстрації – випадок, коли особи, які зобов’язані стати на облік у податковому органі або зареєструватися платниками окремих податків, не перебувають на обліку в податковому органі або не зареєстровані платниками відповідних податків;
ризик звітності – випадок, коли платники податків подають податкову звітність із запізненням або не подають її взагалі;
ризик сплати – випадок, коли платники податків сплачують податки, збори, платежі із запізненням або сплачують у неповному обсязі, або не сплачують зовсім, що призводить до виникнення або накопичення податкового боргу;
ризик декларування – випадок, коли податкові надходження зменшено або може бути зменшено внаслідок неправильного відображення даних у звітності (помилково або умисно).
Контакти гарячих ліній ГУ ДПС у Львівській області: https://lv.tax.gov.ua/kontakti//
Комунікаційна платформа: lv.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук https://www.facebook.com/tax.lviv
Податківці роз’яснили платникам податків особливості сплати мінімального податкового зобов’язання
Фахівці Самбірської податкової інспекції на постійній основі проводять семінари, тренінги та зустрічі з платниками податків, на яких роз’яснюють актуальні питання оподаткування.
На нещодавній зустрічі з платниками податків в центрі надання адміністративних послуг Самбірської ДПІ ГУ ДПС у Львівській Михайло Білий розповів про сплату мінімального податкового зобов’язання громадянами та інші актуальні питання. Посадовець наголосив присутнім, що платники податків, у яких в власності чи користуванні є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, мають обов’язок сплачувати податки у вигляді мінімального податкового зобов’язання. При цьому зазначив, що для платників податку – фізичних осіб, які передали в оренду земельні ділянки, віднесені до сількогосподарських угідь, МПЗ не розраховується за період, що відповідає періоду надання таких земельних ділянок в оренду та за умови державної реєстрації такого права користування. Також не сплачується МПЗ на земельні ділянки, земельні частки (паї), що розташовані на територіях, які включені до Переліку територій, на яких ведуться чи велися бойові дії або тимчасово окупованих росією.
Крім того, керівник податкової інспекції розповів про можливості сервісу «Електронний кабінет» та переваги подання звітності в електронному вигляді. За його словами сервіс працює в реальному часі і не вимагає використання жодного додаткового програмного забезпечення та надає змогу створити та надіслати до ДПС в електронній формі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви, тощо. Платникам податків наголошено, що «Електронним кабінетом» можуть не лише юридичні особи та фізичні особи-підприємці, але й громадяни для отримання адміністративних послуг чи подання декларації про майновий стан та доходи.
Посадовець наголосив, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2024 року та розповів про порядок подання декларації про майновий стан і доходи за допомогою «Електронного кабінету» чи мобільного застосунку «Моя податкова».
Крім того, Михайло Білий інформував присутніх про основні аспекти Національної стратегії доходів до 2030 року та впровадження в організацію та діяльність податкової служби міжнародних підходів до управління, що ґрунтуються на управлінні податковими (комплаєнс-ризиками), а також звернув увагу на важливості дотримання працедавцями норм трудового законодавства та належному оформленні працівників, офіційній виплаті заробітної плати та своєчасній сплаті податків.
У Самбірській ДПІ роз’яснюють громадянам нюанси оподаткування спадщини та подарунків
Фахівці Самбірської ДПІ роз’яснюють громадянам особливості оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ними у спадщину чи у дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав.
Податківці звертають увагу відвідувачів відділу обслуговування, що відповідно до п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Кодексу об'єкти спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення, підлягають оподаткуванню.
Платник податку зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити з таких доходів податок на доходи з фізичних осіб за ставкою 5 відсотків.
Для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, застосовується ставка податку на доходи фізичних осіб 18 відсотків.
За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковується об’єкт спадщини, спадкоємці якого є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення спадкодавця (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки).
Крім того, фізичні особи – платники податків, які зобов’язані подати декларацію та визначити податкові зобов’язання за результатами звітного податкового року застосовують ставку військового збору у розмірі 1,5 відсотків, крім сум доходу від операцій з майном, доходу у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна, що були отримані протягом грудня 2024 року, які підлягають оподаткуванню військовим збором за ставкою 5 відсотків.
Також платникам розповіли про способи подачі податкової декларації про майновий стан і доходи:
- особисто або уповноваженою особою;
- поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
В електронній формі податкову декларацію можна подати на сайті Державної податкової служби України в особистому електронному кабінеті платника податків.
У Самбірській ДПІ роз’яснюють громадянам нюанси оподаткування спадщини та подарунків
Фахівці Самбірської ДПІ роз’яснюють громадянам особливості оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ними у спадщину чи у дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав.
Податківці звертають увагу відвідувачів відділу обслуговування, що відповідно до п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Кодексу об'єкти спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення, підлягають оподаткуванню.
Платник податку зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити з таких доходів податок на доходи з фізичних осіб за ставкою 5 відсотків.
Для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, застосовується ставка податку на доходи фізичних осіб 18 відсотків.
За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковується об’єкт спадщини, спадкоємці якого є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення спадкодавця (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки).
Крім того, фізичні особи – платники податків, які зобов’язані подати декларацію та визначити податкові зобов’язання за результатами звітного податкового року застосовують ставку військового збору у розмірі 1,5 відсотків, крім сум доходу від операцій з майном, доходу у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна, що були отримані протягом грудня 2024 року, які підлягають оподаткуванню військовим збором за ставкою 5 відсотків.
Також платникам розповіли про способи подачі податкової декларації про майновий стан і доходи:
- особисто або уповноваженою особою;
- поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
В електронній формі податкову декларацію можна подати на сайті Державної податкової служби України в особистому електронному кабінеті платника податків.
Фахівці Турківського сектору Самбірської ДПІ інформують громадян про новації податкового законодавства
Фахівці Турківського сектору проводять робочі зустрічі з платниками податків, під час яких податківці інформують про актуальні питання оподаткування, зміни щодо термінів сплати податків та зборів, подання податкової звітності, надають допомогу в користуванні податковими сервісами.
На черговому тренінгу працівники ДПІ розповіли громадянам про роботу «Електронного кабінету платника», порядок подання податкової декларації про доходи і майновий стан за допомогою мобільного застосунку «Моя податкова», національну стратегію доходів та комплаєнс-ризики в ДПС, про новації в сплаті військового збору, комунікаційну податкову платформу, про критерії для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.
Також податківці звернули увагу суб’єктів господарювання на те, що фізичні особи – підприємці в 2025 році зобов’язані сплачувати єдиний внесок, адже чинним законодавством скасована пільга, яка дозволяла їм добровільно сплачувати ЄСВ під час воєнного стану. Відновлення сплати єдиного внеску стосується фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, осіб, які займаються незалежною професійною діяльністю, та членів фермерських господарств. Водночас, звільнені від сплати єдиного внеску мобілізовані фізичні особи – підприємці, підприємці, які зареєстровані на тимчасово окупованих територіях, фізичні особи – підприємці, які є пенсіонерами за віком, або особами з інвалідністю.
Крім того, у податковій інспекції зауважують, що з 2025 року вводиться щомісячна звітність для суб’єктів господарювання щодо найманих працівників, замість квартальної. Також в оновлених формах звітності з єдиного податку підприємці відображатимуть інформацію про сплату військового збору.