Засідання «круглого столу» в Старосамбірській ДПІ

 

В Старосамбірській ДПІ днями в приміщенні ЦОП  відбулося засідання «круглого столу», в якому фахівці Старосамбірської ДПІ провели чергову зустріч з представниками бізнес-спільноти. На засіданні було розглянуто питання щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ).

Старший державний інспектор Старосамбірської ДПІ Галина Ящишин повідомила, що  ЄВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Такі вимоги, а також порядок нарахування та сплати єдиного внеску та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

У разі якщо база нарахування ЄВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄВ.

Підсумовуючи результати засідання, нагадали присутнім, що несвоєчасна сплата ЄСВ - це не лише штрафні санкції та пеня для роботодавця, а й відсутність необхідного трудового стажу громадянина для нарахування пенсії.

Засідання відбулось у конструктивному форматі, де учасники отримали відповіді на всі свої запитання.