Реабілітація за кошти Фонду соціального страхування України
Шановні страхувальники та застраховані особи, Старосамбірське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області нагадує, що постановою правління Фонду соціального страхування України від 13.07.2017 № 39 затверджено Порядок відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.
Цим Порядком визначено механізм, граничні розміри та умови відшкодування Фондом соціального страхування України санаторно-курортним закладам, з якими укладено тристоронні договори (між застрахованою особою, робочим органом виконавчої дирекції Фонду та санаторно-курортним закладом), витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб і членів їх сімей в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за вибором застрахованої особи відповідно до медичних показань за профілем медичної реабілітації, а саме:
– нейрореабілітація;
– м’язово-скелетна реабілітація;
– кардіо-пульмонарна реабілітація;
– медико-психологічна реабілітація учасників АТО;
– реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
– реабілітація при порушенні перебігу вагітності;
– інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).
Застрахована особа має право на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.
Застрахована особа з порушенням перебігу вагітності може направлятися до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу безпосередньо із жіночої консультації.
Застрахована особа, яка брала безпосередню участь в антитерористичній операції, має право на лікування (у супроводі члена сім’ї – чоловік/дружина, неповнолітні діти) в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.
Застрахована особа направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу для подальшого лікування безпосередньо із профільного стаціонару за наявності показань, з урахуванням протипоказань, за профілями медичної реабілітації.
Термін лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу, необхідний для відновлення здоров’я та працездатності застрахованої особи відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу хвороби, визначається лікуючим лікарем та лікарсько-консультативною комісією, але не більш ніж 24 дні. На час перебування застрахованої особи в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу має бути відкритий листок непрацездатності, оформлений належним чином.
Шановні страхувальники, застраховані особи, Фонд соціального страхування України спрямовує кошти на реабілітацію та відновлювальне лікування працездатного населення в найкращих санаторіях України. Саме Фонд соціального страхування України фінансово зацікавлений у тому, щоб громадяни якомога швидше видужали та повернулися до плідної праці, оскільки саме Фонд фінансує витрати на виплату допомог по тимчасовій непрацездатності. Шановні краяни, скористайтеся нагодою покращити стан свого здоров’я у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.
Більш детальну інформацію можна отримати за телефонами:
м. Старий Самбір: (238) 21-3-67; (238) 21-4-91; (238) 21-4-43;
м. Турка: (269) 32-1-42.