Старосамбірська   ДПІ ГУ ДПС у Львівській області нагадує платникам податків про те, що з 1 січня 2021 року запрацювала норма Закону України від 13 травня 2020 року №592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації зі сплати єдиного внеску.

Вищезазначеним нормативним документом визначено, що фізичні особи - підприємці або особи, які провадять незалежну професійну діяльність та одночасно мають основне місце роботи, звільняються від сплати за себе єдиного внеску за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок у розмірі не менше мінімального. Зазначаємо, що податкові органи мають доступи до персоніфікованих відомостей про заробітну плату застрахованих осіб, тому подавати будь-якого виду заяви чи повідомлення таким підприємцям або самозайнятим особам не потрібно.

Разом з тим акцентуємо увагу на те, що платник має право прийняти рішення про добровільну сплату єдиного внеску у розмірі більшому за мінімальний.